Péče o vlasy

Každá žena si přeje mít krásné a hlavně zdravé vlasy. Spousta žen, ale neví, jak se mají správně starat o své vlasy, aby byly zdravé a lesklé. Proto Vám tu dám nějaké rady jak na vlasy.

Mastné vlasyStavba vlasu
Začněme nejdříve s vlasy, které se příliš mastí. Vlastně se nejedná tak přesně o mastný vlas, ale o mastící se vlasovou pokožku. Každý vlas je zasazen do vlasového váčku v pokožce hlavy, která také obsahuje mazové žlázy, které produkují vlasový maz. Každému člověku tyto mazové žlázy produkují různé množství mazu. Proto je nejvhodnější umývat vlasy šamponem z citrusových plodů, které zbaví vlasy a vlasovou pokožku nadbytečného mazu. A jak jste možná někdy slyšely, že více mastící se vlasy se nemají často mýt, že se pak budou mastit více, tak to není pravda. Každý člověk už se narodí s vrozenými geny. Takže vlasy myjte podle své potřeby, třeba i každý den, vašim vlasům to neuškodí.
Také, že na mastící vlasy pomůže trvalá. Tomu nevěřte. Trvalou maximálně vlasy vysušíte, ale nezabráníte tomu, aby mazové žlázy produkovali méně mazu. Na vlasy se zvýšenou produktivitou mazu dále používejte jen lehké kondicionéry a vždy oplachovatelné, lehká tužidla na objem a vyhněte se voskům a všemu co obsahuje nějaké oleje.


Suché vlasy
Dále tu máme suché vlasy. Vlasy s tímto problémem mají většinou sklony ke krepatění, takže šampony vybírejte opět kvalitní a takové které obsahují olej. Vždy používejte kondicionér (balzám). Dále je dobré používat vlasové oleje a vlasy příliš nepřesoušet fénem (kolmou) a vyhýbat se suchým lakům, místo nich používat raději vosky či laky opět s oleji a lesky na vlasy. Pokud je to možné na takové vlasy nedávejte trvalou a vyhýbejte se častému odbarvování či melírování.


Spousta žen vlasy poškozuje už při česání či mytí, aniž by třeba o tom věděli.
Poškozený | Zdravý vlas Vlasy vždy nejdříve pročešte hřebenem s řídkými zuby a to tak, že nejdříve u konečků, pak střední část vlasů a na konec až od kořínků. Dále vykartáčujte vlasy všemi směry, vždy však od kořínků ke konečkům, tak vlasy zbavíte částečně laků a tužidel, ale také prachu a všech hrubých nečistot a vlasy se při mytí tolik necuchají.

Vlasy a vlasovou pokožku myjte dvakrát krouživými pohyby, nikdy nečešte vlasy, než použijete kondicionér. Vlas ve fázi mytí je nejzranitelnější, šupinky vlasu jsou otevřeny a česáním dochází k mechanickému poškození tj. přetržení vlasového stvolu či poškození jeho povrchu.

Také se vyhýbejte šamponům 2v1. Vysvětlím Vám hned proč. Vlas se při mytí šamponem otevře a kondicionér vlas uzavře, takže pokud šampony 2v1 obsahují šampon i kondicionér, tak logicky nemůže být vlas dostatečně otevřen a umyt, ale také ani zavřen a chráněn. Také tyto šampony obsahují velké množství silikonů, které můžou zatížit vlasy, takže ke ztrátě objemu, ke špatnému chytání barev a trvalé.Používejte vždy zvlášť šampon, zvlášť kondicionér a alespoň jednou za měsíc dopřejte vlasům intenzivní kůru.

Doufám, že tyto rady Vám pomůžou ke zlepšení kvality vlasů. Pokud budete mít další otázky, tak neváhejte a přijďte do mého salonu na bezplatnou konzultaci. Ráda Vám poradím a pokusím se Váš vlasový problém vyřešit.

Marie Malatová

 

 

 

 

 

 


Kontakt

Salon Inspirace
Marie Kastlová

Dámské kadeřnictví

třída Míru 448
347 01 Tachov

tel.: 737 733 133

saloninspirace@email.cz

Kde nás najdete

Mapa - poloha salonu
Detail »

Otevírací doba

Po - Pá: na objednávku
So: na objednávku

po domluvě i v jinou dobu


Objednejte se on-line
 

MATRIX produkty

 © 2007 - 2014 Salon Inspirace - Marie Kastlová
Všechna práva vyhrazena

Valid HTML 4.01 Transitional